Przejdź do treści
kurs narty biegowe

05-06.01.2024 – Kurs narciarstwa biegowego dla początkujących

Celem kursu jest przygotowanie narciarza do samodzielnego biegania po łatwych trasach biegowych techniką klasyczną. Nabyte umiejętności z pewnością pozwolą przeprowadzać wycieczki narciarskie w łatwym terenie.

Cena: 300 zł

Program kursu narciarstwa biegowego dla początkujących

Dzień pierwszy czas trwania około 2 godz.

1. chód narciarski – nauka kroku podstawowego – krok klasyczny naprzemianstronny 2. zwrot przestępowaniem 3. podchodzenie (rozkrokiem, krok odstawno-dostawny) 4. zjazd na wprost 5. zmiana kierunku jazdy przestępowaniem 6. hamowanie pługiem i półpługiem

Dzień drugi czas trwania 2 godz.

1. doskonalenie kroku podstawowego – krok klasyczny naprzemianstronny 2. bezkrok i jednokrok klasyczny 3. zjazdy w terenie 4. zmiana kierunku jazdy przestępowaniem – doskonalenie 5. zmiana kierunku jazdy łukami płużnymi Omówienie wycieczki: planowanie trasy, ekwipunek, ubiór, pogoda, zagrożenia itp.

 • Cena nie  obejmuje dodatkowych kosztów takich jak:
 • wypożyczenie nart, opłaty za korzystanie z tras biegowych, bilety wstępu do TPN…
 • kurs odbędzie się przy minimum 4 osobach
 •  

Zajęcia odbywają się na dostępnych trasach w regionie (COS, Biały Potok, Kościelisko,). Pośredniczymy w wypożyczeniu nart biegowych – komplet to koszt 60 zł / dzień lub 20 zł/godzinę. Prosimy o zgłoszenie potrzeby wypożyczenia nart podając swój wzrost, wagę, nr buta. Cena z pewnością zależy od wypożyczalni z jakiej korzystamy jak i czasu wypożyczenia. Doradzamy przy zakupie sprzętu narciarskiego. Program jest ramowy. Kolejność może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy i zajęć ze względu na warunki atmosferyczne oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje Przedstawiciel i/lub Instruktor, Przewodnik.

 

 


 • Inne Informację:

  Zajęcia odbywają się na dostępnych trasach w regionie (COS, Biały Potok, Kościelisko,) Kurs odbędzie się przy min 4 osobach zgłoszonych i dostępnych trasach biegowych. Z uwagi na bardzo dynamicznie zmieniającą się pogodę na Podhalu (wiatry halne) ostateczne potwierdzenie realizacji kursu nastąpi do godz. 9 tej dnia poprzedzającego zajęcia. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki min. 15 min wcześniej przed rozpoczęciem zajęć.
  więcej informacji na stronie http://grupatatry.pl/kurs-narciarstwa-biegowego/
  Zapraszamy

listopad 2024
luty 2025
Nie odnaleziono wydarzeń!