Przejdź do treści

30 – 31.12.2022- Kurs narciarstwa biegowego dla początkujących

Celem kursu jest przygotowanie narciarza do samodzielnego biegania po łatwych trasach biegowych techniką klasyczną. Nabyte umiejętności z pewnością pozwolą przeprowadzać wycieczki narciarskie w łatwym terenie.

Program kursu narciarstwa biegowego dla początkujących

Dzień pierwszy czas trwania około 2 godz.

1. chód narciarski – nauka kroku podstawowego – krok klasyczny naprzemianstronny 2. zwrot przestępowaniem 3. podchodzenie (rozkrokiem, krok odstawno-dostawny) 4. zjazd na wprost 5. zmiana kierunku jazdy przestępowaniem 6. hamowanie pługiem i półpługiem

Dzień drugi czas trwania 2 godz.

1. doskonalenie kroku podstawowego – krok klasyczny naprzemianstronny 2. bezkrok i jednokrok klasyczny 3. zjazdy w terenie 4. zmiana kierunku jazdy przestępowaniem – doskonalenie 5. zmiana kierunku jazdy łukami płużnymi Omówienie wycieczki: planowanie trasy, ekwipunek, ubiór, pogoda, zagrożenia itp.

Koszt: 250 zł

 • Cena nie  obejmuje dodatkowych kosztów takich jak:
 • wypożyczenie nart, opłaty za korzystanie z tras biegowych, bilety wstępu do TPN…
 • kurs odbędzie się przy minimum 4 osobach
 •  

Zajęcia odbywają się na dostępnych trasach w regionie (COS, Biały Potok, Równia Krupowa, Kościelisko, Siwa Polana). Pośredniczymy w wypożyczeniu nart biegowych – komplet to koszt 60 zł / dzień lub 20 zł/godzinę. Prosimy o zgłoszenie potrzeby wypożyczenia nart podając swój wzrost, wagę, nr buta. Cena z pewnością zależy od wypożyczalni z jakiej korzystamy jak i czasu wypożyczenia. Doradzamy także przy zakupie sprzętu narciarskiego. Program jest ramowy. Kolejność może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy i zajęć ze względu na warunki atmosferyczne oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje Przedstawiciel i/lub Instruktor, Przewodnik.

Kurs potwierdzony. Ze względu na dostępność trasy COS zajęcia będą

30.12 w godz 16-18

i 31.12 w godz. 10 – 12  spotkanie 15 minut wcześniej ul. Czecha 3 w Zakopanem

 


<!-- FBML
FBML -->
 • Inne Informację:

  Zajęcia odbywają się na dostępnych trasach w regionie (COS, Biały Potok, Kościelisko,) Kurs odbędzie się przy min 4 osobach zgłoszonych i dostępnych trasach biegowych. Z uwagi na bardzo dynamicznie zmieniającą się pogodę na Podhalu (wiatry halne) ostateczne potwierdzenie realizacji kursu nastąpi do godz. 9 tej dnia poprzedzającego zajęcia. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki min. 15 min wcześniej przed rozpoczęciem zajęć.
  więcej informacji na stronie https://grupatatry.pl/kurs-narciarstwa-biegowego/
  Zapraszamy

Data

gru 30 - 31 2022
Expired!

Czas

09:45 - 12:30

Koszt

250.00zł

Więcej informacji

Zgłoszenie

Lokalizacja

Zakopane
ul. Czecha 3
Grupa Tatry Marta Naglik

Organizator

Grupa Tatry Marta Naglik
Telefon
604575649
Email
biuro@grupatatry.pl
Zgłoszenie