Przejdź do treści

2 -3.02.2024- Dwudniowy kurs narciarstwa biegowego dla początkujących

Celem kursu jest przygotowanie narciarza do samodzielnego biegania po łatwych trasach biegowych techniką klasyczną oraz do przeprowadzania samodzielnych wycieczek narciarskich w łatwym terenie tak by czuł z nich satysfakcję.

Program kursu narciarstwa biegowego dla początkujących

Dzień pierwszy czas trwania około 2,5 godz.

1. chód narciarski – nauka kroku podstawowego – krok klasyczny naprzemianstronny 2. zwrot przestępowaniem 3. podchodzenie (rozkrokiem, krok odstawno-dostawny) 4. zjazd na wprost 5. zmiana kierunku jazdy przestępowaniem 6. hamowanie pługiem i półpługiem. 7. Bezkrok

Dzień drugi czas trwania 2 godz.

1. doskonalenie kroku podstawowego – krok klasyczny naprzemianstronny 2. bezkrok i jednokrok klasyczny 3. zjazdy w terenie 4. zmiana kierunku jazdy przestępowaniem – doskonalenie 5. zmiana kierunku jazdy łukami płużnymi Omówienie wycieczki: planowanie trasy, ekwipunek, ubiór, pogoda, zagrożenia itp.

  • Cena nie  obejmuje dodatkowych kosztów takich jak: wypożyczenie nart, opłaty za korzystanie z tras biegowych czy biletów wstępu do TPN…
  • kurs odbędzie się przy minimum 4 osobach

koszt 300 zł

Zajęcia odbywają się na dostępnych trasach w regionie (COS, Biały Potok, Kościelisko, ). Pośredniczymy w wypożyczeniu nart biegowych – komplet to koszt 50 – 60 zł / dzień lub 20 zł/godzinę. Prosimy o zgłoszenie potrzeby wypożyczenia nart podając swój wzrost, wagę jak i numer buta. Cena zależy od wypożyczalni z jakiej korzystamy i czasu wypożyczenia. Doradzamy przy zakupie sprzętu narciarskiego. Program jest ramowy. Kolejność może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy wycieczki ze względu na warunki atmosferyczne oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje Przedstawiciel i/lub Instruktor, Przewodnik.

  Zapisz się

 

  • Inne Informację:

    Zajęcia odbywają się na dostępnych trasach w regionie (COS, Biały Potok, Kościelisko,) Kurs odbędzie się przy min 4 osobach zgłoszonych i dostępnych trasach biegowych. Z uwagi na bardzo dynamicznie zmieniającą się pogodę na Podhalu (wiatry halne) ostateczne potwierdzenie realizacji kursu nastąpi do godz. 9 tej dnia poprzedzającego zajęcia. Prosimy o punktualne przybycie na miejsce zbiórki .
    więcej informacji na stronie http://grupatatry.pl/kurs-narciarstwa-biegowego/
    Zapraszamy

listopad 2024
luty 2025
Nie odnaleziono wydarzeń!