Przejdź do treści

27.02.2023- Kurs narciarstwa biegowego dla początkujących – jednodniowy

Celem kursu jest przygotowanie narciarza do samodzielnego biegania po łatwych trasach biegowych techniką klasyczną. Nabyte umiejętności z pewnością pozwolą przeprowadzać wycieczki narciarskie w łatwym terenie.

Zajęcia będą w godz 12-14

Program kursu narciarstwa biegowego dla początkujących  

Dzień pierwszy czas trwania około 2,5 godz.

1. chód narciarski – nauka kroku podstawowego – krok klasyczny naprzemianstronny  2. zwrot przestępowaniem 3. podchodzenie (rozkrokiem, krok odstawno-dostawny) 4. zjazd na wprost 5. bezkrok 6. hamowanie pługiem i półpługiem

Dzień drugi czas trwania 2 godz.

1. doskonalenie kroku podstawowego – krok klasyczny naprzemianstronny 2. bezkrok i jednokrok klasyczny 3. zjazdy w terenie 4. zmiana kierunku jazdy przestępowaniem –  5. zmiana kierunku jazdy łukami płużnymi Omówienie wycieczki: planowanie trasy, ekwipunek, ubiór, pogoda, zagrożenia itp.

 • Cena nie obejmuje dodatkowych kosztów takich jak:
 • wypożyczenie nart, opłaty za korzystanie z tras biegowych czy bilety wstępu do TPN…
 • kurs odbędzie się przy minimum 4 osobach
 • koszt: 130 zł

Zajęcia odbywają się na dostępnych trasach w regionie (COS, Biały Potok, Równia Krupowa, Kościelisko, Siwa Polana). Pośredniczymy w wypożyczeniu nart biegowych – komplet to koszt 40 zł / czas zajęć lub 60/dzień. Prosimy o zgłoszenie potrzeby wypożyczenia nart podając swój wzrost, wagę, nr buta. Cena z pewnością zależy od wypożyczalni z jakiej korzystamy jak i czasu wypożyczenia. Doradzamy przy zakupie sprzętu narciarskiego. Program jest ramowy. Kolejność może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy i zajęć ze względu na warunki atmosferyczne oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje Przedstawiciel i/lub Instruktor, Przewodnik.

  Kurs potwierdzony

<!-- FBML
FBML -->
 • Inne Informację:

  Zajęcia odbywają się na dostępnych trasach w regionie (COS, Biały Potok, Kościelisko,) Kurs odbędzie się przy min 4 osobach zgłoszonych i dostępnych trasach biegowych. Z uwagi na bardzo dynamicznie zmieniającą się pogodę na Podhalu (wiatry halne) ostateczne potwierdzenie realizacji kursu nastąpi do godz. 9 tej dnia poprzedzającego zajęcia. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki min. 15 min wcześniej przed rozpoczęciem zajęć.
  więcej informacji na stronie https://grupatatry.pl/kurs-narciarstwa-biegowego/
  Zapraszamy

Data

lut 27 2023
Expired!

Czas

12:00 - 14:30

Koszt

130.00zł

Więcej informacji

Zapisz się

Lokalizacja

Zakopane
ul. Czecha 3
Grupa Tatry Marta Naglik

Organizator

Grupa Tatry Marta Naglik
Telefon
604575649
Email
biuro@grupatatry.pl
Zapisz się