Przejdź do treści
kurs dla początkujących

16-17.01.2023 – Kurs narciarstwa biegowego dla początkujących

Kurs narciarstwa biegowego dla początkujących

Celem kursu jest przygotowanie narciarza do samodzielnego biegania po łatwych trasach biegowych techniką klasyczną. Nabyte umiejętności z pewnością pozwolą przeprowadzać wycieczki narciarskie w łatwym terenie.

Program kursu dla początkujących

Dzień pierwszy czas trwania około 2 godz.

1. chód narciarski – nauka kroku podstawowego – krok klasyczny naprzemianstronny 2. zwrot przestępowaniem 3. podchodzenie (rozkrokiem, krok odstawno-dostawny) 4. zjazd na wprost 5. zmiana kierunku jazdy przestępowaniem 6. hamowanie pługiem i półpługiem

Dzień drugi czas trwania 2 godz.

1. doskonalenie kroku podstawowego – krok klasyczny naprzemianstronny 2. bezkrok i jednokrok klasyczny 3. zjazdy w terenie 4. zmiana kierunku jazdy przestępowaniem – doskonalenie 5. zmiana kierunku jazdy łukami płużnymi Omówienie wycieczki: planowanie trasy, ekwipunek, ubiór, pogoda, zagrożenia itp.

  • Cena nie  obejmuje dodatkowych kosztów takich jak:
  • wypożyczenie nart, opłaty za korzystanie z tras biegowych, bilety wstępu do TPN…
  • kurs odbędzie się przy minimum 4 osobach

Zajęcia odbywają się na dostępnych trasach w regionie (COS, Biały Potok, Kościelisko, ). Pośredniczymy w wypożyczeniu nart biegowych – komplet to koszt  50 – 60 zł / dzień lub 40 zł do 3 godzin. Prosimy o zgłoszenie potrzeby wypożyczenia nart podając swój wzrost, wagę, nr buta. Cena z pewnością zależy od wypożyczalni z jakiej korzystamy jak i czasu wypożyczenia. Doradzamy również przy zakupie sprzętu narciarskiego. Program jest ramowy. Kolejność może ulec zmianie. Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy i zajęć ze względu na warunki atmosferyczne oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje Przedstawiciel i/lub Instruktor, Przewodnik.

 

            

<!-- FBML
FBML -->
  • Inne Informację:

    Zajęcia odbywają się na dostępnych trasach w regionie (COS, Biały Potok, Kościelisko,) Kurs odbędzie się przy min 4 osobach zgłoszonych i dostępnych trasach biegowych. Z uwagi na bardzo dynamicznie zmieniającą się pogodę na Podhalu (wiatry halne) ostateczne potwierdzenie realizacji kursu nastąpi do godz. 9 tej dnia poprzedzającego zajęcia. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki min. 15 min wcześniej przed rozpoczęciem zajęć.
    więcej informacji na stronie https://grupatatry.pl/kurs-narciarstwa-biegowego/
    Zapraszamy

Data

sty 16 - 17 2023
Expired!

Czas

09:45 - 12:30

Koszt

250.00zł

Więcej informacji

Formularz zgłoszeniowy

Lokalizacja

Zakopane
ul. Czecha 3

Organizator

Marta Naglik
Telefon
604575649
Formularz zgłoszeniowy