Przejdź do treści
Narty biegowe w Norwegii

Narty biegowe w Norwegii – Lillehammer – 24.11 – 02.12.2024

Biegówki w Norwegii –  od wschodu do zachodu słońca

23.11 – 02.12.2024  (9 dni)

(od soboty do poniedziałku)

cena: 4300 PLN

zawiera:

 • 2 noclegi ze śniadaniem w Hotelu **/*** w Lillehammer
 • 7 noclegów w apartamentach lub domku (hytte) w w pokojach 2/3 osobowych z aneksem kuchennym z możliwością gotowania.                                               * także ubezpieczenie turystyczne i narciarskie
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i TFP
 • opiekę przewodnika, instruktora w czasie całego pobytu również na trasach biegowych

Lillehammer to miasto olimpijskie – gospodarz z 1994 z doskonale przygotowanymi trasami biegowymi nie tylko dla sportowców ale dla każdego ponieważ w Norwegii narty biegowe to styl życia.

Zakwaterowanie w domku  (norweskie hytte), blisko tras biegowych ośrodków Sjusjoen, Astdalen i Oyer.  To region z ponad 350 km regularnie przygotowywanymi torami w dziewiczym terenie płaskowyżu rozciągającego się między Rena a Sjusjoen. Noclegi bez wyżywienia z uwagi na wysokie jego koszty. Będziemy sami gotować. Najbliższy sklep znajduje się 1 km od ośrodka, sporo jedzenia można też przywieźć z Polski. Bagaż główny zostanie przywieziony do domku. Istnieje również możliwość korzystania z wyżywienia w restauracji która znajduje się 500 m od chaty.

Cena nie zawiera: kosztów lotu z Polski,  kosztów przejazdów pociągiem z Oslo i lokalnego autobusu ok. 1000 kron lub kosztów wynajęcia samochodu); wyżywienia

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem samochodu to taki koszt będzie wynosił w przybliżeniu 200 Euro /1 osobę ale daje możliwość treningu na różnych trasach w okolicy – szczególnie ze względu na krótki dzień – tych oświetlonych. Zabieramy latarki do biegania po zmroku

Jeżeli trzeba pomożemy przy zakupie biletów lotniczych. 

Pokrywa śniegowa w tym terenie zalega od października do czerwca a sezon na biegówki trwa od listopada do początku maja.

Nasze wędrówki i treningi prowadzić będą wzdłuż jezior i po terenach bagien i tundry wokół dwóch długodystansowych tras: Birkenbeiner loype i Troll loype.

W programie: 24.11.2024

Wylot z Katowic do Oslo Gardermoen w godzinach popołudniowych z Katowic – (dokładne godziny lotów podamy jak tylko linie lotnicze je oficjalnie potwierdzą)
 • dalej pociągiem lub wynajętymi samochodami do Lillehammer – zakwaterowanie i nocleg w Lillehammer lub jeżeli godziny lotów na to pozwolą od pierwszej nocy już w domku (Hytte) przy trasach biegowych.
 •  25.11. – trening na trasach Birkebeineren Ski Stadium – czas na zakupy i zwiedzanie miasta
 • 26.11 – 2.12 – codzienna dawka biegania na nartach – wycieczki do Pellestowa, Hornsjo, Hitfjell, Snorvillen, Oyung.
 • 2.12 Lillehammer – zwiedzanie miasta, przejazd do Oslo.

Dla osób chętnych proponujemy wycieczkę z noclegiem w Hytte Djupslja (trasa 34 km w jedną stronę, dodatkowa opłata za nocleg 500 NOK lub do Oyungshytta ( 22 km w jedną stronę). Czy wycieczka się odbędzie zalerzy od dostępności trasy i warunków pogodowych

Sjusjøen – ośrodek narciarstwa biegowego w gminie Ringsaker również w regionie Innlandet w Norwegii. Położony na płaskowyżu górskim na południe od Sjusjøen znajduje się Hedmarksvidda. Położony na wysokości od 750 do 1,000 metrów nad poziomem morza obfituje w lasy, a także w jeziora i tundry.  Znajduje się około 20 kilometrów (12 mil) na wschód od miasta Lillehammer czyli kolebka narty biegowe w Norwegii.

Sjusjøen i sąsiednia wioska Nordseter (na zachodzie) były pierwotnie górskimi społecznościami rolniczymi, które – z łatwo dostępnym lasem i górskim terenem – rozwinęły się w ośrodki narciarskie. [1][2]

Obszar ten oferuje szeroką gamę alternatyw dla narciarstwa, w tym na około 350 kilometrach (220 mil) przygotowanych tras biegowych. Tory biegną aż do gmin Lillehammer i Øyer, a także łączą się z torami olimpijskimi na stadionie narciarskim Birkebeineren. Szlaki prowadzą przez teren zalesiony i górzysty i są wyraźnie oznaczone drogowskazami.

Sjusjøen to także nazwa jeziora które jest centralnie położone w okolicy. Obszar ten obejmuje również jedną z większych koncentracji domów rekreacyjnych w Norwegii.

Wyjazd będzie realizowany przy min 5 osobach chętnych.

Oferta do pobrania tutaj

Zapraszamy

Pytania prosimy kierować na adres mailto:marta@grupatatry.pl

 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

listopad 2024
luty 2025
Nie odnaleziono wydarzeń!